Istorijska pobeda Vršca u Sarajevu

Autor :  Branislav Bane Josimov okt 11, 2017

Košarkaši Vršca pobedili su Bosnu u Sarajevu - 84:77, na premijeri ABA lige.

Vršac je odlično počeo utakmicu, pod presingom držao igrače gostujućeg tima, poveo sa 8:0 koševima Simeunovića, Mitrovića i Kutlešića i uspeo da već u finišu prve  četvrtine, u dva navrata, ostvari dvocifrenu rezultatsku prednost (21:10 i 24:14).

U drugom periodu meča Sarajlije uspevaju da se oslobode pritiska Vršca i zahvaljujući Kneževiću i Vokeru pronašli rešenje za zonski presing Đokićevih izabranika. Uz to, Vrščani su do kraja prvog poluvremena promašili čak 7 slobodnih bacanja, ali su zahvaljujući odličnom ofanzivnom skoku zadržali prednost i na poluvremenu 42:39.

Početak drugog poluvremena bio je skoro identičan početku utakmice. Vrščani su serijom 10:2 ponovo stekli dvocifrenu prednost (52:41), uspeli da je uvećaju do kraja trećeg perioda (69:56), da bi u poslednjem periodu domaći, zahvaljujući tandemu Voker - Knežević primakli na samo 4 poena zaostatka (69:65).

Na 4 i po minuta pre kraja Bosna je košem Kneževića došla na korak da sustigne prednost (74:72), ali je Vršac u samom finišu imao smirenog Kutlešića, koji je uz Simeunovića postizao odlučujuće poene za odbijanje pretnje domaćeg tima. Tačku na prvu pobedu Vršca stavio je kapiten Savović sa linije slobodnih bacanja.

Statistički gledano Vršac je meč dobio zahvaljujući nadmoćnosti u skoku (36:28), uz nešto bolji procenat šuta iz igre (52%:51%). Sarajlijama za utehu ostaje podatak da su imali više asistencija (8:14) i ukradenih lopti (6:13), kao i da su imali najkorisnijeg igrača utakmice Draška Kneževića. U timu Vršca najveći učinak imao je Dušan Kutlešić (23 poena, 6 skokova, 2 asistencije), odličan je bio i Danilo Ostojić (16 poena, 3 skoka), uz vrlo dobar doprinos Kočovića, Savovića i Đerića.

Grad Vršac i Evršac Group doo zajedno sprovode projekat "Centar za javno informisanje građana – interes građanskog društva"