Vrščani deklasirali bivšeg evropskog prvaka

Autor :  Branislav Bane Josimov dec 28, 2017

Vrščani su svojim navijačima priredili istinski košarkaški ugođaj savladavši u najboljoj igri ove sezone nekadašnjeg trostrukog evropskog šampiona, rezultatom 100:69 (26:13, 29:25, 23:11, 22:20).

Čitava dvorana ustala je na noge u poslednjem napadu Vršca i ovacijama nagradila Đokićeve izabranike za vrhunsku predstavu i ubedljivu pobedu.

Mirko Đerić je potpuno razneo koš Splićana sa devet trojki od čega čak 7 u prvom poluvremenu i praktično sam napravio nedostižnu razliku za rivala.

U uvodnim minutima vodila se izjednačena borba, ali samo do Đerićevog ulaska u igru. Bek Vrščana je tada pogodio četiri uzastopne trojke iz četiri napada i doneo svom timu dvocifrenu prednost (26:13).

Početkom druge četvrtine Vršac je imao 15 poena prednosti (30:15), Splićani su samo za kratko popravili igru u oba prvaca, smanjili razliku napravivši seriju 6:0 (30:21), ali je trener Vršca Đokić sa dva brza tajm – auta vratio svoj tim u ritam iz prvog perioda. Početkom drugog poluvremena Vršac je napravio seriju 13:0 posle koje više nije bilo nikakve dileme jer je rezultat glasio 71:47.

Do kraja meča publika u Milenijumu uživala je u egzibicionoj igri i ovacijama ispratila igrače Vršca posle najubedljivijeg ovosezonskog trijumfa.

Trener Vladimir Đokić imao je mnogo razloga da bude zadovoljan.Čvrsta odbrana i fantastični Đerić doprineli su da izgledamo izuzetno dobro.

- Odlično smo kontrolisali skok, zatvorili smo njihove naozbiljnije igrače. Slit je veliki klub, čast je igrati protiv takvog kluba.

Njegov kolega Ivica Skelin nije bio previše raspoložen za priču.

- Vršac je fizički dominirao, imai smo problema sa velikim brojem izgubljenih lopti, teško smo dolazili u poziciju da poentiramo. Sasvim zaslužena pobeda domaćina, videćemo kakvog će traga na nama ostaviti ovaj poraz, rekao je novi selektor hrvatske reprezentacije i trener Splićana Ivica Skelin.Foto: Anđela Ivošev

Grad Vršac i Evršac Group doo zajedno sprovode projekat "Centar za javno informisanje građana – interes građanskog društva"