Ubedljiva pobeda Vršca protiv OKK Beograda

Autor :  Branislav Bane Josimov mar 19, 2018

Vrščani su ubedljivim trijumfom protiv OKK Beograda 92:55 (11:21, 24:7, 32:10, 25:17), svojim simpatizerima priredili lep košarkaški hepening i nagradili ih za sjajnu podršku koju su im pružali tokom susreta, ali i čitave sezone.

Bila je to ujedno i pozivnica za meč odluke za plasman na završni turnir ABA 2 lige, koji izabranici trenera Gorana Topića igraju u sredu protiv tivatskog Teoda.

Protiv Klonfera rezultatski je priča bila završena već u drugoj četvrtini kada su se, posle mlakog početka, Vrščani razdrmali ulaskom Pašajlića i Simeunovića.

Pašajlić je ubacio jednu, Simeunović dve trojke, a mladi Đorđević je efektnim zakucavanjima najpre doneo prvo vođstvo Vršcu (26:25), a nešto kasnije i kompletirao seriju domaćih od 10:0 za najveće vođstvo u prvom poluvremenu (32:25).

Gosti su hrabro odigrali prvu četvrtinu, serijom 11:0 poveli su najpre sa 13:4, u 8. minutu imali dvocifrenu prednost (18:7), ali su već u drugom periodu ostali bez energije da se ozbiljnije suprotstave razigranom domaćinu.

U drugom poluvremenu publika je uživala, u maštovitim, duhovitim i efektnim akcijama igrača Vršca, a kombinacije mladih srpskih reprezentativaca Momirova i Đorđevića nagrađene su ovacijama. Najbolju igru ove sezone pružio je Mitrović a odličnom rolom svoju minutažu opravdao je mladi Munižaba.

Član stručnog štaba Vršca Mihajlo Mitić zahvalio se publici na sjajnoj atmosferi.

- Na krilima podrške naše publike igrali smo lepo za oko i rezultatski isplativo. Igrači se u svakoj utakmici bore za minutažu i poverenje trenera i lako nalaze motiv da u svakoj utakmici daju sve od sebe.

Trener OKK Beograda Darko Kostić rekao je da njegov tim odlaskom Nešovića izgubio pravog lidera.

- Posle poraza od Beovuka želimo da šansu damo mladim igračima da bi videli da li na njih možemo računati sledeće sezone. I dalje nam se dešava da ostajemo bez reakcije kada protivnička ekipa stekne prednost. Vršac je svakim ulaskom sa klupe dobija na kvalitetu a mi ostajali bez energije.

Grad Vršac i Evršac Group doo zajedno sprovode projekat "Centar za javno informisanje građana – interes građanskog društva"