Vršački Forum nerešeno sa Metalcem

Autor :  Branislav Bane Josimov maj 14, 2018

Ponovljeni meč poslednjeg drugoligaškog derbija začelja završen je ishodom koji i Vrščane i Gornjemilanovčane vodi u niži rang takmičenja, a ekipu Sopotu ostavlja u ligi. Utakmica je završena rezultatom 3:3 (1:0).

Forum je, posle rovoske bitke u prvom poluvremenu i jedine prave akcije u prvih 20 minuta igre, uspeo da stekne gol prednosti kada je Bogdan Milovac zatresao mrežu gostiju na asistenciju Vezmara.

Drugo poluvreme bilo je neuporedivo zanimljivije i uzbudljivije a najava je bio pogodak Bogdanovića na dodavanje Stojana Milovca kojim je Forum stekao prednost od 2:0.

Gosti su od tada zaigrali riskantno, bez golmana, i rizik se ubrzo isplatio. Za svega dva minuta Metalac je uspeo da dođe do izjednačenja, Urošević i Sredojević su iz odlično organizovanih kontri pogodili mrežu Vrščana.

Finiš meča nije bio za gledaoce sa slabim srcem. Posle šestog prekršaja igrača Metalca, kapiten Foruma Vezmar imao je u 33. minutu priliku da iz kaznenog udarca donese prednost svom timu, ali je golman Teofilović odbranio njegov šut. U 37. minutu najbolji igrač utakmice, Bogdanović, posle solo akcije postigao je gol kakav se retko viđa i doveo Forum na prag pobede.

Međutim, u sledećem napadu Metalac je izjednačio na 3:3 lepim golom Nemanje Petrovića. Na dve sekunde pre kraja igrač Metalca Jovica Petrović igrao je rukom, pa je Forum imao priliku da iz još jednog kaznenog udarca dođe do trijumfa. Odgovornost je preuzeo Stojan Milovac, ali je golman Teofilović odbranio i njegov udarac.

Grad Vršac i Evršac Group doo zajedno sprovode projekat "Centar za javno informisanje građana – interes građanskog društva"