ABA 2 liga: Vršac savladao Dinamik

Autor :  okt 11, 2018

Košarkaši Vršca savladali su Dinamik rezultatom  99:93 (27:27, 21:21, 26:23, 25:22).

Srpski derbi ABA 2 lige bio je prava poslastica za košarkaške sladokusce i ljubitelje sportskih trilera. Vrščani su pružili svoju najbolju partiju ove sezone i zabeležili prvu pobedu, nošeni sjajnom podrškom sa tribina i izvanrednom igrom Strahinje Jovanovića, junaka meča.

U prvom poluvremenu vodila se izjednačena borba. Vršac je počeo nadahnuto, poveo sa 8:0, međutim odlični gosti su uzvratili preko trilinga bivših igrača Vršca Kutlešića, Ostojića i Glišića. Ekipe su se smeljivale u vođstvu, ali niko do odmora nije uspeo da stvori prednost.

Rezultat je bio nerešen i na kraju prve i na kraju druge četvrtine. U trećoj četvrtini razigrao se plejmejker Vrščana Jovanović i svojim prodorima postao je nerešiva enigma za igrače beogradskog tima.

U 27. minutu Vrščani su stekli do tada najubedljiviju prednost (69:61) i postajalo je sve izvesnije da su pred velikim trijumfom tim pre jer su zahvljujući izvanrednoj borbenosti i sa čak 12 skokova više od protivnika uspeli da kompenzuju izgubljene lopte iz prvog dela meča.

Poslednji pokušaj Dinamika da preokrene tok meča bila je trojka odličnog Milisavljevića za smanjenje prednosti na samo tri poena (92:89), ali je Jovanović još jednim košem i preciznim izvođenjem slobodnih bacanja zasladio pobedu Vršca.

Trener Branko Maksimović, bio je zadovoljan odličnom igrom svoje ekipe:

-Odlična utakmica za gledaoce a katastrofa za trenere. Puno je bilo preokreta, situacija u kojima nismo bili pametni, ali smo verovali do poslednjeg minuta da možemo do pobede. Ovoj ekipi treba vreme, treba podstrek i jedna ovakva pobeda jer imamo izuzetno težak raspored i u ABA 2 i u domaćoj ligi gde u prvih 6 kola čak pet puta gostujemo. Ova ekipa kada se drži zajedno, deluje moćno, raznoliko i tada uvek neki drugi pojedinac može da iskoči i bude igrač odluke. Danas je tim disao kao jedan i ova pobeda protiv velike ekipe plod je odlične timske igre. Bez obzira na ovaj poraz mislim da je Dinamik ozbiljan kandidat za plasman među četiri. Veliku zahvalnost dugujemo publici, imali smo sjajan eho od nje. Pozivam ih da u sledećoj utakmici budu uz nas u još većem broju, ovi momci će im se odužiti maksimalnom borbenošću.

Vladimir Đokić, trener Dinamika dočekan je ovacijama sa tribina Milenijuma:

- Zahvaljujem se vršačkoj publici na toplom dočeku, a ekipi Vršca čestitam na vrhunskoj utakmici i zasluženoj pobedi. Znali smo da će pokazati reakciju posle tri poraza, čestitam kolegi Maksimoviću, nadigrani smo u svim elementima. Želju smo imali, ali primiti 99 poena je stvarno previše. Vršac nas je isprobijao kad god je bilo važno. Činilo se krajem druge četvrtine da prelamamo utakmicu, međutim u drugom poluvremenu smo ušli u problem sa ličnim greškama, uz to i povreda Savkovića nas je omela jer nam je igrač tog tipa nedostajao na parketu. Sve to ipak ne umanjuje zasluženi trijumf Vršca.

Grad Vršac i Evršac Group doo zajedno sprovode projekat "Centar za javno informisanje građana – interes građanskog društva"