Javno komunalno preduzeće Drugi Oktobar, vođeno idejom da Gradskom parku vrate stari sjaj, započeli su njegovo uređenje.
- Postavili smo nove bele klupe, po ugledu na nekadašnje koje su bile zaštitni znak parka, a obnovili smo i stare staze. Takođe, radimo na oplemenjivanju i dodatnom uređenju cvetnjaka i žardinjera sa cvećem. Pored obnove osvetljenja i ograde, ojačali smo i zid oko parka. Obnovili smo i centralni deo parka, te muzički paviljon, gde će moći sada moći da se organizuju koncerti, kao i drugi kulturno umetnički programi. Kako bi sve to i sačuvali, postavljen je video nadzor, kažu u JKP Drugi Oktobar.
Nabrojan je samo deo radova, a JKP Drugi Oktobar ističe da će nastojati da i dalje ulaže u ovaj prirodni spomenik vrtne arhitekture.
- Apelujemo na naše sugrađane da Gradski park čuvaju i brinu o svojoj životnoj sredini, ističu u JKP Drugi Oktobar.
Radovi, prvi posle više godina, koji služe očuvanju vršačke gradske bašte, naišli su i na osudu dela javnosti. To nije za čuđenje, ali ni za brigu, jer neosnovane „kritike“ imaju isključivo političku pozadinu i dolaze od laika koji su stavili kov na Vršačku kulu, posekli i popločali Pozorišni park i izmestili Steriju od naroda.
Gradski park u Vršcu nastao je krajem 18. veka i predstavlja svojevrsnu zelenu oazu i jedan je od obeležja grada. Na površini od skoro 6 hektara zasađene su brojne vrste listopadnog i zimzelenog drveća. Ukrasno grmlje, šiblje i raznovrsno cveće, od kojih su mnoge vrste retke i vredne, čine ovaj park pravom botaničkom baštom.
Podsećamo, tokom godina vladavine onih koji danas kritikuju a ni sopstveno dvorište nisu u stanju da srede, Gradski park u Vršcu je ruiniran u visokom stepenu i posečeno je više desetina stabala, čak i zaštićenih vrsta, zbog nebrige sa kojom se još uvek suočavaju oni koji brinu o gradskom zelenilu.