Uređenje prostora za življenje podrazumeva opšte i komunalno uređenje koje obuhvata postavljanje, brigu, održavanje i zaštitu urbane opreme, saopštio je Grad Vršac u apelu građanima da iste zajednički čuvamo.
„U uređenom gradu, postavljanje i zaštita urbanog mobilijara predstavljaju ključni zadatak. Javne površine čine ogledalo i ponos stanovnika, deo sredine u kojoj se šetaju, uživaju, uče i provode vreme sa prijateljima.
Svojim delovanjem u uređivanju prostora oko sebe, činimo da naš sadašnji dan i svaki budući dan budu bolji i kvalitetniji. Samo tako, uporno i dosledno, možemo unaprediti sebe i učiniti da naše okruženje bude isto takvo. Održavanje javne rasvete, osvetljavanje objekata i ukrašavanje grada su samo neki od elemenata koji čine sredinu prijatnom za život.
Urbani mobilijar poput klupa, kanti za smeće, biciklarnika, dečijih igrališta, autobuskih stanica, taksi stajališta, pijaca, plaža i prolaza treba da budu integralni deo uređenog i čistog grada, kojim se ponosimo. Iako smatramo da je Vršac lep i uređen grad, povremeno se dogode situacije koje naruše takvu idiličnu sliku.
Oštećenje ili potpuno uništenje urbanog mobilijara, kao što su polomljene klupe, razbijene svetiljke ili zapaljeni kontejneri, ne samo da narušavaju estetiku grada, već i utiču na kvalitet života građana. Svako od nas ima odgovornost da čuva i održava urbani prostor kako bismo ga sačuvali za buduće generacije.
Učeći druge, učimo i same sebe. Proces učenja je zahtevan, odgovoran, ali i inspirišući. Kroz očuvanje i unapređenje urbanog mobilijara, zajedno gradimo lepšu i funkcionalniju sredinu za sve nas. Uz zajednički trud i posvećenost, gradimo grad u kojem se svi osećamo ponosno i srećno što živimo“, saopštio je Grad Vršac.