Doktorka Jelena Đokić podnela je ostavku u Gradskom veću Vršca, u kojem je vodila resor zdravstva, nezvanično saznaje prvi vršački informativni portal eVršac.
Zvaničnih informacija Gradske kuće u Vršcu o ostavci dr Đokić još uvek nema, a informacije do kojih smo došli su šture, pa se još uvek ne zna koji je razlog njene ostavke.
Pretpostavka zaposlenih u Gradskoj kući je da je razlog ostavke mogući sukob interesa, jer će dr Jelena Đokić, u narednom periodu, preuzeti rukovođenje Specijalnom bolnicom za psihijatrijske bolesti „Dr Slavoljub Bakalović“, o čemu smo već pisali.
Javnost u Vršcu odlično je prihvatila vest da će dr Đokić, koja je od 2010. godine zaposlena kao klinički lekar u SBPB „Dr Slavoljub Bakalović“ Vršac, gde i danas radi kao doktor specijalista Psihijatrije, preuzeti ovu zdravstvenu ustanovu.
Vrščani se nadaju da će na ovom destu dostojno zameniti dr Tatjanu Voskresenski, koja je ostavila dubok trag u vršačkom zdravstvu i koja se, posle 17 godina vrhunskog rukovođenja ovim ogromnim zdravstvenim sistemom, slobodno može nazvati reformatorom, a doprinosom Bolnici i uporediti sa dr Slavoljubom Bakalovićem, po kojem ova ustanova i nosi ime.
Dr Voskresenski je od bolnice, koju su, do njenog dolaska na mesto direktora, svi poistovećivali sa filmom „Let iznad kukavičjeg gnezda“, stvorila respektabilnu, odlično opremljenu, uglednu i oglednu ustanovu, koja mnogima u Srbiji služi kao primer i uzor.
Još uvek nije poznata informacija da li će dr Voskresenski na lični zahtev napustiti ovu zdravstvenu ustanovu ili će na zadovoljstvo osoblja i pacijenata ostati kao doktor, ali se po Vršcu sve više govori da „doktorku čeka nešto više…“.
Pretpostavka manjine je da bi upravo ona, pored posla u SBPB, mogla da se uključi u rad lokalne vlasti, dok većina govori o novim izazovima za vršačku doktorku na pokrajinskom ili republičkom nivou.
Tome u prilog, dr Voskresenski je jedan od ključnih stručnjaka u nacionalnoj kampanji „Nesalomivi“, čiji je cilj podizanje svesti javnosti o očuvanju mentalnog zdravlja i stvaranje društvenog pokreta za borbu protiv depresije i stigme koja prati obolele. Ova kampanja Fondacije „Hemofarm“ sprovodi se u saradnji sa Filozofskim fakultetom Univerziteta u Beogradu i uz podršku Ministarstva zdravlja Republike Srbije.
Humanost i solidarnost neophodni su za obnovu doživljaja povezanosti s drugima, za ljubav i poštovanje, bez kojih nema zdravlja i oporavka, ali ni ispunjenog života. Jer, nikome ne može biti dobro dok svima ne bude bolje.
Uskoro više informacija…