Karaš izvire u Rumuniji i uliva se u Kanal DTD ,između Dupljaje i Grebenca, a zatim njen dalji tok do Dunava koristi sadašnji kanal DTD koji pri tome ostavlja divne presečene meandre (mrtvake – Mrtvi Karaš) i danas bogate ribom.
Odmah posle ulaska u Srbiju, Karaš dobija značajnu pritoku Burugu sa desne strane i Ilidiju sa leve. Protiče pored sela Kuštilj, Vojvodinci, Dobričevo, Straža i Jasenovo, kada dodiruje istočne delove Deliblatske peščare kod brda Dumača. Od ove tačke Karaš je deo kanala Dunav-Tisa-Dunav i prolazi pored mesta Dupljaja, Grebenac, Kajtasovo i Banatska Palanka pre nego što završi svoj 60 kilometara put kroz Srbiju i ulije se u Dunav kod mesta Stara Palanka.
Reka Karaš jedini je preostali neuređeni tok u Vojvodini, za vreme rimskog carstva reka je bila poznata pod nazivom Apo, što je na tračanskom značilo voda.
Reka je večita inspiracija, mesto mira kontemplacije i opuštanja, ali i mesto koje obiluje životom – možda je baš ovo bio razlog da se Goran Stojković – Kajman, areholog i predsednik Kluba ekstremnih sportova „ 4 h 4“ iz Pančeva doseli u selo Dupljaja i tu provodi život uz reku. Organizator je mnogobrojnih regata na reci Karaš.
“Reka Karaš sa gustom šumskom obalom sa nepredviđenim preprekama na putu, ali i prekrasnim pejzažima koji podsećaju na Amazonske predele predstavlja idealno mesto za sve one željne avanture. Uglavnom je mirna reka u toku kroz Srbiju. Na pojedinim mestima imate utisak da voda stoji. Iako ova reka nije plovna idealna je za plovila na vesla kao što su kajaci za mirne vode, kanui, ali i druga plovila plitkog gaza”, kaže Stojković.
Goran Stojković – Kajman, ima dosta planova za razvoj svojevrsnog Etno-centra u Dupljaji, kako bi gostima omogućio da uživaju u raznim sadržajima u okviru razvoja ekoturizma na samom obodu opštine Bela Crkva.