Skupština Grada Vršca, na današnjem zasedanju, donela je odluku da za vršioca dužnosti Narodnog pozorišta „Sterija“ imenuje glumca Ivana Đorđevića, koji je već uspešno rukovodio vršačkim teatrom.
Ivan Đorđević je rođen u Kruševcu. Glumu je diplomirao na Akademiji umetnosti BK u Beogradu (danas Fakultet umetnosti Beograd) u klasi profesora Ivana Bekjareva 1999. godine, sa ocenom 10. Na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu završio je postdiplomske studije – odsek Teorije dramskih umetnosti medija i kulture. Kod mentorke prof. dr Divne Vuksanović i pred članovima komisije koju su činili prof. dr Nebojša Romčević i prof. dr Maja Volk 2010. godine, odbranivši tezu pod nazivom „Nadrealizam u srpskoj drami između dva svetska rata“, stekao je i zvanje master teoretičar dramskih umetnosti, medija i kulture.
Od 1997. godine radi kao profesionalni glumac u pozorištima širom Srbije. Pohađao je brojne stručne seminare među kojima izdvaja usavršavanje u oblasti lutkarstva u Sofiji (Bugarskoj). Radio je u Lutkarskom pozorištu u Nišu, Narodnom pozorištu Pirot, Kruševačkom pozorištu i Narodnom pozorištu „Sterija“ u Vršcu gde je i danas u stalnom angažmanu. Od početka karijere pozorišnog glumca do danas broji više od 100 premijera, dok se u nekliko uloga uspešno ostvaruje i na filmu i u različitim TV formatima (Kozije uši, Santa Marija dela Salute, Čiča-miča i laku noć priča, Koridor 92, Malo pažnje molim, Sveti Georgije ubiva aždahu…)
Dokazao se i kao uspešan menadžer u kulturi – dva puta je na konkursu bio izabran za direktora Narodnog pozorišta „Sterija“. Od 2004. do 2008. bio je direktor i selektor Međunarodnog festivala klasike „Vršačka pozorišna jesen“. Jedan je od osnivača udruženja scenskih stvaralaca EDU-TEATAR koje uspešno doprinosi poboljšanju kulturne slike kako regiona u kome deluje, tako i međunarodnom ugledu zemlje u saradnji sa inostranim fondacijama koje podržavaju rad nezavisnih umetničkih udruženja i međunarodnim festivalima na kojima se pojavljuje.
Više puta je bio nagrađivan za svoj rad od kojih izdvaja Nagradu grada Vršca „Sveti Teodor Vršački“ 2008. za Festival „Vršačka pozorišna jesen“.
Autor je nekoliko pozorišnih komada kako za decu i mlade, tako i za odrasle, među kojima posebno izdvaja tekst „Ljubav – karta za put u raj“ koji je 2013. postavio na scenu svog matičnog pozorišta kao praizvedbu i antiratni projekat koji je imao za cilj da privuče što veći broj mladih u pozorište.
Autor je teksta i režije za monodramu „Sveti Teodor Vršački“ koju je povodom slave i Dana grada Vršca 2014. u ime Edu teatra poklonio gradu u kome živi. Ova monodrama kojom se posebno ponosi premijerno je izvedena u porti Crkve Svetog Teodora Vršačkog, na mestu stradanja Svetog Teodora, uz blagoslov Njegovog preosveštenstva vladike banatskog Nikanora.
U sklopu svog pozorišnog delovanja i kroz svoje stvaralaštvo zalaže se za očuvanje antifašističke ideje i tradicije na našim prostorima. Autor je monodrame o Žarku Zrenjaninu koju je 2017. izveo na mestu pogibije ovog heroja Drugog svetskog rata i u tom domenu, kroz svoje performanse uspešno doprinosi praksi savremenog pozorišta u formi “sajt specifik teatra“ ili pozorišta na specifičnim mestima i mestima događaja koje u svojim predstavama obrađuje.
Oženjen je suprugom Bojanom koja je takođe pozorišni stvaralac, otac je devojčice Hane i dvojice dečaka Vanje i Matije. Živi i radi u Vršcu.