Centar za socijalni rad Grada Vršca u saradnji sa lokalnom samoupravom realizovao je Letnji kamp u kojem će deci iz socijalno ugroženih porodica omogućiti boravak i oporavak u odmaralištu Crveni krst. Grad Vršac je za ovu priliku izdvojio 540.000 dinara.
Letnji kamp je posetila Livija Stanojev, članica Gradskog veća za zdravstvo, socijalnu zaštitu i brigu o porodici, koja se obratila deci.
„Draga deco, poštovani vaspitači, veliko mi je zadovoljstvo što imam priliku da vas u ime lokalne samouprave pozdravim i poželim dobrodošlicu u Letnji kamp ovde u odmaralištu Crvenog krsta. Nadam se da vam se ambijent dopada, ovde imate prostora za razne vidove aktivnosti. Želim vam da se lepo međusobno družite i da kroz razne obrazovne, sportske, kreativne, edukativne i zabavne radionice upotpunite vreme koje ćete ovde provesti. Lepo se provedite i ovaj odmor iskoristite kvalitetno. Takođe vam želim srećan početak nove školske godine. Budite dobri đaci, vredno i marljivo radite i učite, tako da u vašim đačkim knjižicama blistaju samo petice“, rekla je Stanojev.
Suzana Cvetanović, sekretar Crvenog krsta Vršac takođe je govorila o kampu.
„Na sedmodnevnom boravku u odmaralištu Crvenog krsta boravi dvadesetoro dece sa teritorije Grada Vršca, tačnije Vršac, Izbište, Gudurica i Veliko Središte. Tokom njihovog boravka biće organizovane mnogobrojne radionice i aktivnosti u cilju prvestveno njihovog upoznavanja, druženja, a i njihove socijalizacije. Uglavnom se radi o deci koja se prvi put odvajaju od svojih kuća i porodica, tako da odmor i oporavak koji se organizuje još od 2017. godine ima višestruku ulogu, vrlo značajnu za socijalno ugrožena lica odnosno dece koja borave ovde kod nas na vršačkom bregu“, rekla je Cvetanović.
O kampu je govorila i Mirjana Knežević, supervizor u Centru za socijalni rad.
„Svake godine organizujemo kamp za decu što se pokazalo dobro u odnosu na dalje uključivanje dece u proces socijalizacije i prihvaćenosti u samoj sredini, školskoj i široj u kojoj oni žive. Deca se ovde kroz radionice nauče raznim stvarima, tako da onaj školski program koji imaju kod svojih kuća, odnosno u svojim školama je drugačiji, gde oni kroz igru ustvari nauče i kada je u pitanju lična higijena, higijena prostora, slikanja, raznih putokaza, znakova u saobraćaju, gde provode vreme šetajući stazama naše Vršačke planine, tako da upoznaju i prirodu. Takođe, odmaralište ima i svoje životinje. Sve ovo nabrojano njima puno znači za njihov dalji život. Ima dece koja su se prvi put odvojila i otišla negde što je jako bitno, jer pratimo i to, gde deca zbog materijalne situacije roditelja ne mogu da odu na more, roditelji nisu u situaciji da im priušte određene stvari i zbog toga je ovo bitno jer je cilj da deca provedu jedan kvalitetan odmor van svojih kuća“, rekla je Knežević.