Približio se prvomajski uranak, pa su shodno tome mnogi već rešeni kako i gde će ga provesti. Ipak, za one neodlučne korisna je inforamacija da su vršačka izletišta pokošena i pripremljena za posetioce.
Prethodnih dana radnici JKP „Drugi oktorbar“ intezivno su radili na uređenju i košenju javnih površina omiljenih izletišta Vrščana. Tako da su Vršački breg i čuvena „Slavišina livada“, ali i vršačko Gradsko jezero pokošeni i spremni za prvomajske izletnika.
Osim toga, bilo bi lepo podsetiti se i ostalih mesta u blizini Vršca gde se mogu uputiti izletnici.
Vršački breg – Vršačke planine ili kako ih Vrščani rađe zovu Vršački breg su raj za ljubitelje prirode. Ovo je omiljeno izletište Vrščana i mesto na koje redovno izvode svoju decu. Pored obeleženih pešačkih staza, vrsačke planine su redovna aktivnost rekreativcima, sportistima i mnogim posetiocima. Bogatstvo prirode i njena raznovrsnost na Vršačkom bregu, čini ga jedinstvenim, a još jedna posebnost je Gudurički vrh – najviši vrh Vojvodine. Dečje odmaralište Dom crvenog krsta, idelno je mesto za porodice sa decom, a i predah na putu ka Planinarskom domu. Planinarski Dom je omoljino izletište planinara, koji u svojim aktivnostima organizovano dolaze u pohode vršačkih planina. Od 2007. godine funkcioniše klub ekstremnih sportova Izazov. Možete se oprobati u: Free Climbing-u, Mountainbike-u, Paraglajdingu, Kayaking-u.
Šušara – Na obodu Deliblatske Peščare, smešteno je selo Šušara, koje u poslednjih nekoliko godina postaje sve popularnije među domaćim i stranim turistima. Turistička organizacija Vršac, preporučuje da prilikom odlaska do Šušare posetite i Zagajička brda – jedinstven predeo peščanih dina koje svojom lepotom turistima pružaju nesvakidašnji prizor. Preporuka je da u vreme proleća i jeseni posetite Zagajička brda i uživate u bojama, koje samo priroda može da vam podari. Planinari, ljubitelji lova i biolozi su redovni posetioci sela Šušara. U selu Šušara se nalazi i Kaštel Marijeta koji će vas oduševiti kako samim izgledom tako i kolekcijom umetničkih slika koje poseduje.
Kanal Dunav – Tisa – Dunav nalazi se na samo 17 kilometara od Vršca kod sela Straža, a u njemu izletište ribolovačkog društva. Na ovom prostoru izgrađena je ribolovačka pista prilagođena licima sa posebnim potrebama i osobama sa invaliditetom. Ovo je idealno mesto za izlet u blizini Vršca. Posebno ugodan, a naročito popularan među pecarošima, za uživanje pored kanala Dunav – Tisa – Dunav. Blizu grada, a daleko od gužve, za ljude kojima je pecanje hobi ovo izletište je veoma prijemčivo.
Vršačko Jezero – No obodu Vršca nalazi se veštačko jezero koje predstavlja oazu Vrščana u vrelim letnjim danima. Sezona kupanja počinje početkom juna, a završava se početkom septembra. Jezero je površine oko 32.000 m2, a voda je sa visokim sadržajem joda, sulfata, magnezijuma i kalcijuma i ima konstantnu temperaturu od 25 stepeni u letnjim danima. U toku sezone Turistička organizacija Vršac organizuje različita sportska takmičenja, školu plivanja, dečje igraonice i muzički program.
Gradski park – Na prostoru gde se danas nalazi zelena oaza, u XVIII veku prostirao se majur ugledne vršačke porodice Šeribl. Vršačka municipija otkupila je “Šeriblov majur” 1797. godine, a 1817. godine menja naziv u ”Gradski majur” a kasnije i u ”Gradski park”. Danas je park pod zaštitom države i prirodni je spomenik vrtne arhitekture mešovitih pejsažnih stilova (engleski I francuski stilovi). Na površini od skoro šest hektara zasađene su brojne vrste listopadnog i zimzelenog drveća. Ukrasno grmlje, šiblje i raznovrsno cveće, od kojih su mnoge vrste retke i vredne, a koje ovaj park čine pravom botaničkom baštom.