Posle premijere Sterijine komedije „Simpatija i antipatija“, koja je upriličena povodom obeležavanja Dana pozorišta u Vršcu 10. februara, počeo je rad na novim projektima Narodnog pozorišta „Sterija“, na sceni i van nje, kojima će program vršačkom teatra biti dodatno unapređen, a ambijent pozorišne zgrade osvežen.
Naime, posle Sterije na vršački pozorišni repertoar se posle dugog niza godina vraća delo Radomira Putnika, jednog od najplodnijih živih teatrologa i dramaturga koji je jedan deo života i obrazovanja proveo i u Vršcu, a čiji kulturni značaj i delo nadilaze mogućnosti većine stvaralaca iz ove sfere. Radomir Putnik, istaknuti pisac, teatrolog, dramski pisac, pozorišni i književni kritičar, dramaturg, urednik i poznati kulturni radnik, objavio je veliki broj knjiga, više od hiljadu pozorišnih i književnih kritika u dnevnim listovima i književnim časopisima, kao i u radio i televizijskim emisijama.Čitav svoj stvaralački život posvetio je pozorištu, televiziji, sceni i knjizi – bio je urednik u Redakciji dramskog programa Televizije Beograd, urednik u Redakciji igranog programa Televizije Beograd i Radio-televizije Srbije, glavni i odgovorni urednik Umetničkog programa Radio-televizije Srbije, kao i direktor Drame u Narodnom pozorištu u Beogradu. Bio je urednik i jedan od osnivača lista „Književna reč“, pozorišni kritičar Trećeg programa Radio Beograda i dnevnog lista „Politika“ i glavni urednik časopisa „Scena“ i „Teatron“. Posvećen trajnim kulturnim vrednostima srpskog naroda, Radomir Putnik posebno se ističe svojim književnim stvaralaštvom, pedagoškim radom i afirmacijom književnog dela, ideja i lika Dositeja Obradovića u savremenoj srpskoj kulturi.
Grad Vršac je oduvek prepoznavao i cenio značaj ovog živog velikana, te mu je 2017. Godine dodeljena Nagrada za životno delo, dok je među mnogim drugim priznanjima koja je primio ove godine dobitnik Statuete „Joakim Vujić“, koja se dodeljuje za izuzetan doprinos razvoju pozorišne umetnosti u Srbiji u 2023. kao i Nagrade „Dositej Obradović“ za životno delo za 2023.
Na pozorišnu scenu Srbije stupa 1969. i to delom pod nazivom Šta je najveći domet seksa, koje je izvedeno na sceni beogradskog pozorišta Atelje 212. Vršačkoj pozorišnoj publici prvi put se predstavio delom Traktat o kafici, 1972. dok je drama za decu Baca Ica i njegova Mica, bilo postavljeno 1982. Poslednji put se na repertoaru Narodnog pozorišta „Sterija“ našao 1992. kada je Milovan Novčić na vršačku pozorišnu scenu postavio njegovu dramu Klimakterijum.
Njegova TV serija Kraj dinastije Obrenović, od 11 epizoda, koja je 1995. emitovala Televizija Beograd, jedna je od najgledanijih i nakvalitetnijih igranih serija koje pamtimo. Iz tog opusa nsatala je i čuvena duodrama Radomira Putnika Poslednji trenuci kralja Aleksandra i kraljice Drage, koju su u prostoru beogradskog hotela Hajat dugo godina izvodili, prema rediteljskoj postavci Save Mrmaka 1996, glumci Ljiljana Blagojević i Tihomir Stanić.
Posle 32 godine, delo Radomira Putnika vraća se na vršačku pozorišnu scenu – duodramu Poslednji trenuci kralja Aleksandra i kraljice Drage postaviće rediteljka Snežana Udicki, dok će u naslovnim ulogama biti Miloš Đurović kao Aleksandar Obrenović-kralj Srbije i Tamara Tamči Toskić kao kraljica Draga. Prva proba bila je 12. februara, a premijera je zakazana za 27. mart, Svetski dan pozorišta, kada će u sklopu pozorišne zgrade biti otvorena nova kamerna scena pod nazivom „Kibicfenster kod Sterije“.